107,6 FM

Grupa wsparcia po utracie dziecka

Przy radomskim Duszpasterstwie Rodzin zawiązała się wspólnota rodziców, których połączyło to bolesne przeżycie.

Grupa wsparcia powstała w styczniu tego roku. Tworzą ją rodzice, którzy chcą po stracie dziecka poukładać sobie życie na nowo.

- Dlaczego? To pierwsze słowo rodziców, którzy tracą dziecko w nagłym wypadku, przez chorobę, śmierć w łonie matki czy poronienie. Słowo to jest nie tylko pytaniem, ale przede wszystkim wołaniem o pomoc w tak dramatycznych okolicznościach życia. Życie po śmierci dziecka dla wielu jest ogromną udręką, w której rozpacz nie ma końca - mówi Kamila Rzepka, doradca życia rodzinnego diecezji radomskiej.

Duszpasterstwo Rodzin chce pomóc takim rodzicom w żałobie. - Grupa dopiero rozpoczyna spotkania i każdy, kto doświadczył tak bolesnego cierpienia - śmierci własnego dziecka - może się do nas przyłączyć - mówi doradczyni.

Podczas spotkań omawiane będą m.in. prawa rodziców po stracie dziecka, etapy żałoby, metody radzenia sobie z bólem po śmierci dziecka. Spotkania, które poprowadzą ksiądz, psycholog i doradca życia rodzinnego, będą miały formę warsztatów połączonych z modlitwą, dyskusją i świadectwami.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 lutego o 16.30 w budynku Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu (siedziba DR, pierwsze piętro).

- Zapraszamy osoby, które potrzebują wsparcia, modlitwy, obwiniają Boga, siebie lub innych za śmierć dziecka. Grupa wsparcia czeka właśnie na nie. A my będziemy odpowiadać na potrzeby rodziców - zapewnia K. Rzepka.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z DR: tel. 48 340 62 35, e-mail: dr@radom.opoka.org.pl lub Facebook: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama