107,6 FM

Pół tunelu przekopane

Chodzi o rowerowo-piesze przejście w nasypie kolejowym w Rybniku.

Pół tunelu przekopane   Tunel połączy ul. Mikołowską i Żużlową w Rybniku. Wacław Troszka Cały tunel w nasypie kolejowym pod stacją Rybnik-Paruszowiec ma być gotowy wiosną. Dzięki jego przebiciu polepszy się komunikacja między dzielnicami Rybnik Północ i Paruszowiec-Piaski - przynajmniej dla rowerzystów i pieszych.

Przy użyciu systemu siłowników w nasyp stacji Rybnik Paruszowiec wciśnięto pierwszy z dwóch betonowych segmentów, które będą stanowić wygodne i bezpieczne przejście pod ruchliwą linią kolejową. Drugi segment zostanie wybetonowany na miejscu, zespolony z pierwszym i również wciśnięty w nasyp.

Przed wejściem do tego tunelu ma też powstać centrum przesiadkowe Paruszowiec. Znajdzie się w nim parking dla samochodów osobowych i zadaszone stanowiska postojowe dla rowerów.

Inwestycja ma kosztować 5,8 mln zł, z czego niespełna 2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Więcej zdjęć - na kolejnych stronach

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama