107,6 FM

Wiosna antyklerykałów

Zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz likwidację funduszu kościelnego, a także wycofanie religii ze szkół - zapowiedział Robert Biedroń podczas konwencji założycielskiej jego partii Wiosna, odbywającej się w niedzielę na warszawskim Torwarze.

Nie da się ukryć, że program nowej partii oparty jest głównie na hasłach antyklerykalnych, czy wręcz antykościelnych. Robert Biedroń na swojej konwencji zapowiedział m.in. legalizację aborcji, likwidację funduszu kościelnego i "opodatkowanie tacy", wycofanie religii ze szkół, wprowadzenie związków partnerskich oraz renegocjację konkordatu. "Polska musi w końcu stać się państwem świeckim i suwerennym" - stwierdził. 

Biedroń zapowiedział również zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz zmiany w oświacie - tak, by szkoła "była bardziej praktyczna, a nie teoretyczna, a zawód nauczyciela był lepiej opłacany". Dodał, że zmiany obejmą także rozszerzenie nauczania języka angielskiego, aby każdy uczeń kończąc szkołę biegle władał tym językiem. Uzupełnieniem tych zmian ma być bezpłatny dla każdego internet w całej Polsce, a także zapewnianie dla każdego dziecka miejsca w żłobkach i przedszkolach.

Kolejnym punktem ma być podwyższenie świadczeń dla osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie dla opiekunek i opiekunów osób niepełnosprawnych płatnych tygodniowych urlopów wytchnieniach.

 

« 1 »
 • terenia
  07.02.2019 23:12
  a czemu się tak boicie partii Biedronia?w końcu wedle waszego episkopatu katolicy w Polsce to około 90% procent ochrzczonych (ja niestety też),to chyba Wiosna Biedronia powinna polec z kretesem!!!!!!!niestety ta nagonka na Biedronia niczym się nie różni od nagonki na film Kler----świetna reklama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i to darmowa
  doceń 13
 • Marek
  08.02.2019 12:28
  Dostał pieniądze spore na ten cyrk, teraz ktoś będzie oczekiwał aż inwestycja zacznie przynosić zyski. Przerażające jest to, że nawet ludzie z lewicowymi poglądami wierzą w jego wiosnę. Wiosna to pewnie będzie, ale dla klinik aborcyjnych, koncernów antykoncepcyjnych, dostawców gazu ziemnego (wiadomo, że nie z Polski), patrz na pomysł o odejściu od węgla. Ludzie biada nam jak Boga odsuniemy na bok.
  doceń 2
 • Anonim (konto usunięte)
  08.02.2019 19:13
  Trzeba jednak zauważyć, że walka kolejnego ugrupowania o ten sam lub zbliżony elektorat może być ostatecznie korzystne. Zwłaszcza gdy, jak już się zapowiada, będzie kontynuowana tradycja takich liderów, jak chociażby Petru.
 • Anonim (konto usunięte)
  11.02.2019 11:07
  "Ideologiczne bzdury", czyli co? Co do życia osobistego, tak się składa, że polityk mający dobrą rodzinę, może promować, i to mocno, politykę przeciw życiu. A Donald Trump, ewidentnie żaden wzór, jest proliferem. Generalnie, próbuję rozróżniać i pamiętać, że polityka jest wyborem między tymi politykami, którzy są, a nie którzy powinni być. Oczywiście, mogę się mylić, również i w tym przypadku.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama