107,6 FM

Pierwsi będą ortopedzi

Lekarze z Rwandy będą się szkolić u kolegów z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Dziś podpisano porozumienie w tej sprawie.

Specjaliści pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali chcą korzystać z doświadczenia polskich lekarzy. Medycy będą przyjeżdżać do Chorzowa oraz gościć u siebie kolegów z Polski. – Odwiedziłem już dwie placówki tutaj w Chorzowie. Jeżeli chodzi o specjalizacje związane z dorosłymi pacjentami, jest wiele technik w zakresie ortopedii, których chcemy się nauczyć. Po wizycie w szpitalu pediatrycznym wiem, że to będzie kolejna dziedzina, w której będziemy chcieli szkolić naszych lekarzy. W Rwandzie w zasadzie nie mamy specjalistów z pediatrii – mówił o swoich pierwszych wrażeniach Martin Nyundo, zastępca głównego dyrektora Kliniki Szpitala Uniwersyteckiego w Rwandzie.

Pierwsze szkolenie potrwa dwa tygodnie. Odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, przyznaje, że jest bardzo zadowolona z porozumienia. – Oddajemy to, co sami kiedyś dostaliśmy. W PRL nasi lekarze jeździli na Zachód po to, by się szkolić. Otrzymywaliśmy sprzęt, łóżka, materace. A teraz sami chcemy przekazywać tę wiedzę dalej – mówi. – To duma i ogromny prestiż dla miasta – dodaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Zgodę na przeprowadzanie szkoleń w Kigali wyraził tamtejszy minister zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama