107,6 FM

Co w numerze? #9

W najnowszym wydaniu relacje ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie i… w Gliwicach.

Na Śląskim Balu Panamskim w Arenie Gliwice bawiło się pół tysiąca młodych ludzi. Impreza trwała do białego rana. – Młodzi dali się porwać entuzjazmowi wiary – entuzjazmowi, który odpowiada czasami na rzeczy, wydawałoby się, niemożliwe. No bo jak w Gliwicach, gdzie do tej pory nie było tradycji takich balów, zrobić wielkie wydarzenie, na które będą chcieli przyjechać młodzi? Okazuje się, że to jednak jest możliwe – mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W numerze również podsumowanie pobytu 70-osobowej grupy z diecezji gliwickiej na ŚDM w Panamie.

Wspominamy zmarłego w styczniu ks. prałata Zygmunta Trochę, który przez 30 lat był proboszczem parafii śś. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.

Piszemy też o ogólnopolskim spotkaniu odpowiedzialnych Domowego Kościoła na Górze Świętej Anny, w którym uczestniczyło ponad 150 osób. Agnieszka i Tomasz Talagowie opowiadali o swojej posłudze w Stanach Zjedniczonych. – Siedem lat temu pojechaliśmy do Luizjany, gdzie zostaliśmy zaproszeni na rekolekcje. Było tam wtedy 15 małżeństw. Dziś jest ponad 380 par i 70 kręgów w kilkunastu diecezjach - opowiadali.

Najnowszy, 5. numer papierowego "Gościa Gliwickiego" dostępny jest w tradycyjnej sprzedaży i w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama