107,6 FM

Tatry: Śmierć w Wodogrzmotach Mickiewicza

Mężczyzna nie przeżył upadku do rwącego potoku przy Drodze do Morskiego Oka.

Tragiczne wydarzenie rozegrało się we wtorek nad potokiem Roztoka, w rejonie słynnych Wodogrzmotów Mickiewicza, przy Drodze do Morskiego Oka. Mężczyzna z nieznanych przyczyn spadł do wodospadu i zmarł na skutek odniesionych przy upadku obrażeń. W akcji ratunkowej, a następnie wydobywaniu ciała wzięły udział dwa zastępy strażackie i śmigłowiec z ratownikami TOPR. Ze względu na trudny teren wokół wodospadu, zwłoki trzeba było wyciągać na linach. Okoliczności tragedii ustala prokurator i policja.

Wodogrzmoty Mickiewicza to malowniczy, kaskadowy wodospad, położony w głębokim wąwozie, jaki w tym miejscu tworzy Dolina Roztoki. Bezpośrednio nad wodospadem zbudowany jest most, którym przebiega asfaltowa Droga nad Morskie Oko. Każdego dnia ten szlak pokonują setki, a nawet tysiące turystów. Choć droga jest dobrze zabezpieczona - od wąwozu dzielą ją solidne, metalowe barierki, to od czasu do czasu dochodzi w tym miejscu do poważnych, a nawet śmiertelnych wypadków. Trzy lata temu w podobnych okolicznościach w wodospad spadła  kobieta, która przekroczyła barierki, aby zrobić lepsze zdjęcie.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama