107,6 FM

Liczy się wspólne trwanie

W Światowy Dzień Chorego odbyła się pielgrzymka osób chorych, starszych, emerytów i rencistów do sanktuarium w Lubecku, organizowana tutaj od 1996 roku.

Jak co roku zgromadziła pełny kościół wiernych, którzy przed Cudownym Medalionem z wizerunkiem Matki Bożej proszą o zdrowie dla siebie i swoich bliskich. Obchodom XXVII Dnia Chorego towarzyszyły słowa "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8).

Spotkanie rozpoczęło się poranną modlitwą różańcową, później odprawiona została Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Kopiec.

– Każda choroba i cierpienie w jakiś sposób onieśmiela nas i czujemy się sparaliżowani, ponieważ nie potrafimy przywrócić uśmiechu na ustach osób dookoła nas. Jednak liczy się przede wszystkim wspólne trwanie na drodze prowadzącej do zauważenia Bożej woli, która wiedzie nas do chrześcijańskiej dojrzałości – mówił w kazaniu.

Po homilii kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych, do którego przystąpili niemal wszyscy obecni. Na zakończenie, jeszcze przed ogólnym błogosławieństwem, wierni podchodzili do indywidualnego błogosławieństwa lurdzkiego Najświętszym Sakramentem.

Liczy się wspólne trwanie   Podczas pielgrzymki udzielany był sakrament namaszczenia chorych Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama