107,6 FM

Rz: Morawiecki lepszy od Tuska i Schetyny

Czterech polityków, którzy według ankietowanych nadają się na stanowisko szefa rządu to w kolejności: Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Jak wskazuje środowa "RZ", wyniki różnią się od siebie w małym stopniu. Cechą wspólną jest także spora liczba ocen negatywnych. Wyjątkiem jest tylko prezes ludowców, który ma tyle samo wskazań na "tak", co na "nie".

"Przegranymi rankingu są obaj liderzy największych partii: Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna. Notują wyniki o ok. 20 pkt proc. niższe niż ich rywale po stronie ocen pozytywnych i wyższe, prawie 70 pkt proc., po stronie negatywnych. Słaby wynik otrzymała także była premier Beata Szydło, którą na stanowisku szefa rządu poparło 26 proc. badanych" - podkreśla gazeta.

« 1 »
 • SIGISMUND
  13.02.2019 08:15
  Takie badania nie mają sensu. Jak widać Morawiecki zyskał duże poparcie mimo, że przed premierowaniem niewiele miał wspólnego z polityką. Podobnie PAD - polityk z 3 rzędu zostaje prezydentem i ma bardzo wysokie poparcie pomimo wątpliwych zasług. To jest kolejny ranking popularności partii i rozpoznawania twarzy.
  doceń 6
 • jeszczenowszyvelario
  13.02.2019 09:34
  Cytowany artykuł w "Rz" podaje, że M. Morawiecki ma 44,6% ocen pozytywnych i 50,9% negatywnych a D.Tusk - 44,1% pozytywnych i 48,2% negatywnych. Redakcjo Gościa - naprawdę masz swoich czytelników za aż tak głupich?
  doceń 7
 • gosc
  13.02.2019 12:22
  A jest jakiś powód dla którego redakcja GN nie podała konkretnych liczb? Bo trochę nierzetelne to się wydaje...
  doceń 1
 • Gratulacje
  13.02.2019 22:05
  Gratulacje panie Premierze, piękny wynik i piękna sprawa, kiedy obywatele doceniają pracę i wysiłek wkładany w budowanie lepszego jutra. Jestem dumny z tego co i jak się dzieje w naszym kraju.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama