107,6 FM

Zobacz akt udzielenia azylu Silje Garmo i jej córce

Polska oficjalnie udzieliła azylu Silje Garmo i jej córce Eirze. Wydany wczoraj dokument Urzędu ds. Cudzoziemców opublikował na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, szef instytutu Ordo Iuris, wspierający Norweżkę, która zbiegła z ojczyzny w obawie przed odebraniem dziecka przez urząd ds. dzieci (Barnevernet).

Udzielenie azylu było już właściwie formalnością po tym, jak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmieniło swe wcześniejsze negatywne stanowisko i zgodziło się na przyjęcie Norweżki i jej dziecka w Polsce.

Garmo zbiegła z córeczką do Polski po tym, jak cieszący się złą sławą norweski urząd ds. dzieci (Barnevernet) zagroził odebraniem jej dziecka jeszcze przed jego narodzeniem. Powodem interwencji urzędu miał być zarzucany matce „zespół przewlekłego zmęczenia” oraz nadużywanie paracetamolu.

Sprawa stała się bardzo głośna. Jej kontekstem są podobne problemy polskich rodzin w Norwegii. Nasz konsul w Oslo Sławomir Kowalski, znany z zaangażowania w pomoc rodzinom, którym groziło odebranie dzieci, został przez rząd norweski uznany z personę non grata i zmuszony do opuszczenia Norwegii. Zgodnie z panująca w dyplomacji zasadą wzajemności Polska wydaliła norweską konsul.

« 1 »
 • JERUSALEM POST
  13.02.2019 13:16
  To co się dzieje w upadłem Norwegii, Szwecji, czy upadłych krajach zachodnich to dokładnie to co robili bolszewicy, faszyści i naziści. Zabierać dzieci rodzicom i wychowywać na "nowego człowieka".
  doceń 11
 • g.e.
  13.02.2019 14:43
  A co ze starszą córką tej pani? Co z ojcami obu córek? Czy przyznanie azylu nie zakłóci więzi rodzinnych?
 • Krzychu
  13.02.2019 20:38
  Tak bo rodzina to opoka,normalność.A oni (olera i tu, jeszcze nie rozgryzłem jakie to lobby) chca wychować człowieka od nowa takiego dającego się sterować naiwniaka.W tym przeszkadza im rodzina,ogół norm i wartości ,ktore chcą zniszczyć.
  doceń 0
 • gogo
  13.02.2019 20:47
  Pani Silje z córką.Witamy w Polsce.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama