107,6 FM

Irlandia: Dzień Modlitwy za Ofiary Nadużyć Seksualnych

Tydzień przed spotkaniem Papieża Franciszka z biskupami w sprawie ochrony nieletnich, 15 lutego w Irlandii będzie miał miejsce Dzień Modlitwy za Ofiary Nadużyć Seksualnych. Z tej okazji we wszystkich kościołach w kraju zapłoną świece pokutne.

Podczas ostatnich rekolekcji w sanktuarium w Knock biskupi pobłogosławili świece pokutne i przeznaczyli je dla parafii, aby używano ich podczas Mszy i różnych nabożeństw. Inicjatywie towarzyszy specjalna modlitwa, która została napisana przez jedną z ofiar, a także rytuał pokutny wykorzystany przez Papieża Franciszka podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Prymas całej Irlandii, który w ostatnich tygodniach spotykał się na rozmowach z ofiarami i ich rodzinami zwraca uwagę, że wiele z nich mówiło o wielkiej roli modlitwy w leczeniu ran i otwarciu Kościoła na sprawiedliwość i pokutę. Zdobyte doświadczenie abp Eamon Martin chce przekazać Ojcu Świętemu i innym zgromadzonym na lutowym spotkaniu w Rzymie. Świece natomiast mają przypominać – mówił ordynariusz Armagh – o potrzebie pokutowania przez nas wszystkich, tworzących Kościół, z prośbą o przebaczenie za cierpienia ofiar nadużyć.

« 1 »
 • mee...
  13.02.2019 19:00
  Maja sie modlic za dzieci moslestowane przez ksiezy, ksieci ? Modlcie sie zatem za siebie, jezeli kamienia mlynskiego jeszcze nie uwiazliscie sobie u szyi i w morze go jeszcze nie wzuciliscie.
  doceń 1
 • Gość
  13.02.2019 23:02
  Inicjatywa dość absurdalna. Czy wierni, których pasterze okazali się niegodziwi, mają teraz przepraszać za nie swoje grzechy? Osobiście widzę tylko 2 realne rozwiązania - albo wierni powinni przepędzić pasterzy, albo porzucić instytucję, która okazała się tak głęboko zwyrodniała. Zapraszanie na modlitwy parafian uważam za niesmaczne i pełne hipokryzji
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama