107,6 FM

Nowy sondaż. Duża przewaga PiS, Wiosna na podium

34 proc. badanych deklarujących chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce oddać głos na Zjednoczoną Prawicę; na PO chce głosować 20 proc., 11 proc. deklaruje poparcie partii Roberta Biedronia Wiosna, 6 proc. chce głosować na formację Kukiz'15, a 5 proc. na SLD - wynika z sondażu Kantar Public.

Pozostałe ujęte w sondażu ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego i znalazłyby się poza parlamentem. PSL uzyskało 4 proc. poparcia, a Nowoczesna 2 proc. Po 1 proc. poparcia uzyskały partie Wolność oraz Razem.

Deklarowane poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości razem z Solidarną Polską i Porozumieniem, nie różni się od wyniku uzyskanego w grudniu 2018 r. i styczniu.

Natomiast Platforma Obywatelska odnotowała spadek o 6 punktów procentowych względem stycznia. Kukiz'15 zdobyłyby nieznacznie mniej głosów - spadek o 1 punkt procentowy. Poparcie dla SLD nie zmieniło się.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Jest to wynik taki sam, jak w styczniu.

Zamiar wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało w lutym 58 proc., przy czym jedna trzecia badanych 33 proc. raczej przystąpiłaby do głosowania, a 25 proc. jest w pełni zdecydowanych pójść do urn wyborczych.

Głosować nie zamierza 28 proc. ankietowanych, przy czym 12 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 16 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 14 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, czy poszliby na wybory.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 8 - 13 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 973 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne określono na dla grupy 562 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  15.02.2019 20:09
  Polacy!Jak możecie popierać PO? Tyle afer! Tyle rozkradzionych naszych pieniędzy! Biedronia też popieracie! Morderstwa dzieci chce, lekcji LGBT w szkołach! I ten człowiek to ateista i homo. To nam wszystkim szykujcie? Narodzie czy Ty już nie myślisz?
  doceń 5
 • monika
  15.02.2019 21:51
  Ludzie czy fundacja CBOS dozorowana przez premiera może być obiektywna? Proszę przetrzeć oczy.
  doceń 7
 • Tomaszszcz
  16.02.2019 09:34
  Pani Moniko i Pani lub Pan DOBRA RADA, kogo macie w SERCU? Bo nie Boga i Polskę! Skoro za zlodziei i ateistów, chcecie głosować! I tych którzy chcą zabijać polskie dzieci a dzieci w szkołach deprawowac! Co zostało z nauki Jezusa w waszych sercach? Pustka! To lepiej wierzyć TVNnowi ? WP ? Komu? Boże Ratuj Polskę!
  doceń 1
 • Jaa
  16.02.2019 09:36
  Jak czlowiek majacy choc troche podstawowych wartosci moralnych i pare szarych komorek moze glosowac na Biedronia??? :)
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama