107,6 FM

Czy PKM w Jastrzębiu-Zdroju ogłosi upadłość?

Kierowcy PKM-u wracają ze zwolnień lekarskich, ale sytuacja firmy jest bardzo trudna. Grozi jej nawet upadłość. Pasażerowie komunikacji miejskiej, w ramach rekompensaty za zamieszanie, do końca ferii nie płacą za przejazdy.

Czy PKM w Jastrzębiu-Zdroju ogłosi upadłość?   Ważne spotkanie członków Międzygminnego Związku Komunikacyjnego odbyło się wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju. Władze związku próbują  rozwiązać problem z transportem publicznym. Kierowcy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, którzy w zeszłym tygodniu poszli na L4, wracają do pracy. Niewiele to jednak pomoże, bo jeszcze dziś PKM może ogłosić upadłość.

- przyznała prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman. To oznacza, że kary za niezrealizowane w ubiegłym tygodniu przejazdy - ponad milion złotych - musiałaby zapłacić firma Warbus, dla której PKM był podwykonawcą.

Sytuacja w Jastrzębiu, ale też w Żorach czy Czerwionce-Leszczynach, które również należą do MZK, powoli się normuje. Działa komunikacja zastępcza, a ponad połowa kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, którzy byli na zwolnieniach lekarskich, wróci dziś do pracy - zapowiada rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego - Rafał Jabłoński.

Wczoraj na terenie Jastrzębia, a także Żor i Czerwionki-Leszczyn nie był realizowany średnio co 5. planowy kurs.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama