107,6 FM

Ambasador Mosbacher krytycznie o wypowiedzi Katza o Polakach

Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza - napisała we wtorek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Katz, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście stwierdził: "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela - PAP), któremu Polacy zamordowali ojca - «Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki»".

 

« 1 »
 • zapytanie
  19.02.2019 15:43
  Od kiedy jesteśmy sojusznikami ?
  Jedyny sojusz do którego należy Polska to NATO, Izrael nie jest jego członkiem.
  Izrael jest stowarzyszony z OBWE, do którego należy Polska, lecz OBWE jedynie rozwiązuje spory między członkami, nie jest porozumieniem wojskowym.
  Umowa podpisana w Jerozolimie 24 lutego 2011 mówi "o wzajemnej ochronie informacji niejawnych związanych ze współpracą obronną i wojskową", nie "o wzajemnej pomocy w razie napaści ze strony trzeciego państwa".
  doceń 10
 • paparapa
  19.02.2019 18:23
  Od takich "sojuszników" zachowaj nas, Panie!
  doceń 3
 • CSOG
  19.02.2019 18:53
  Czy częste powtarzanie danej frazy, lub fragmentu tekstu nie miało do dawien dawna na celu pamięciowego utrwalenia treści ???

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama