Ambasador Mosbacher krytycznie o wypowiedzi Katza o Polakach

dodane 19.02.2019 14:36

PAP |

Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza - napisała we wtorek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Ambasador Mosbacher krytycznie o wypowiedzi Katza o Polakach   Agnieszka Gieroba /Foto Gość Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce

Katz, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście stwierdził: "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela - PAP), któremu Polacy zamordowali ojca - «Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki»".

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 CSOG 20.02.2019 10:11
Prościej chyba nie umie. Mam przy tym świadomość, że niektóre moje poglądy są trudne do zrozumienia. W samym tylko gosc.pl wypowiedzi Netanjahu, Katz'a, Mosbacher zostały przytoczone i zacytowane od kilkunastu do kilkudziesięciu razy. W Polsce te cytaty idą w tysiące, a może w miliony. W każdym artykule dotyczącym tej jednej wypowiedzi Netanjahu, są cytowane i przytaczane w całości wypowiedzi strony Izraelskiej. To wygląda dla mnie tak jakby nas ktoś uczył na pamięć treści zawartej w tych wypowiedziach. Jeżeli uznajemy że te ich wypowiedzi są kłamliwe, to wychodzi mi na to, że ktoś uczy nas na pamięć wytworzonego przez izraelskich polityków kłamstwa. I prasa polska w tym katolicka, w tym procesie uczestniczy. Powiem brzydko: W kwestii rozsiewania wymyślonego przez stronę izraelską kłamstwa, my tańczymy dokładnie tak jak oni chcą, tak jak nam zagrają. Nie chodzi o to, że te ich wypowiedzi nie powinny być ujawniane, nie to mam na myśli, żeby społeczeństwo polskie nie było informowane o skandalicznych wypowiedziach i zamierzeniach drugiej strony. Bardziej o to, żeby w tych skandalicznych zamierzeniach nie uczestniczyć aktywnie w sposób przez drugą stronę oczekiwany. W skrócie prosty schemat. Izrael ogłasza informację na dzień dzisiejszy mijającą się daleko z prawdą, że my ich zawsze tylko nie lubimy i gnębimy bardziej niż inni i że za to należy im się odszkodowanie. My taką godzącą w nas niesprawiedliwością oburzeni zaczynamy rzeczywiście ich nie lubić i okazywać im coraz większą niechęć. Oni na to tylko przyklasną, bo to potwierdzi ich wcześniejszą tezę. Zakrzykną ochoczo:"A nie mówiliśmy!". I z pewnością nie o to mi chodzi że na ich nieprawdę powinniśmy się im rzucić ochoczo w ramiona. Jedynie o to, że my powinniśmy mówić naszą prawdę a nie ich nieprawdy powielać, drukować, przedrukowywać w milionach razy, realizując dokładnie przez nich zamierzony cel. Tylko dlatego, że łatwo jest skorzystać z klawiszy Ctrl+C ; Ctrl+V. My powinniśmy mieć coś swojego do powiedzenia, my głośmy naszą prawdę nie w kółko cytujemy ich nieprawdy. Dlatego rodzi się we mnie pytanie czy naczelni Naszych gazet nie rozumieją tej gry, czy nieświadomie uczestniczą w niej po nie polskiej stronie? W Polsce nie uda się zorganizować manifestacji antysemickich bo w Polsce takie antysemickie nastroje są nieporównywalnie mniejsze niż w innych krajach. O tym powinna pisać polska prasa. Zresztą manifestacje kodów pokazały że byłyby liczebnie bardzo skromne. W Polsce grają w inną grę, u nas te niby nastroje 'anty' muszą zostać najpierw zaognione. A wszystko przez to, że w Izraelu zbliżają się wybory. Izraelski premier wyjaśnił to przecież naszemu premierowi. Natomiast amerykańscy banksterzy też już Netanjahu wyjaśnili, że im ta chucpa nie potrzebna, im ona przeszkadza, oni o te odszkodowania to by po cichu powalczyli jak kropla drążąca skałę. Chyba skomplikowałem zamiast uprościć. Wiedziałem!
Plusów: 0 podaj nick 20.02.2019 09:25
Niezalogowany użytkownik dla wiadomości; kto więcej wie mniej kitu da sobie wcisnąć
Plusów: 0 zapytanie 19.02.2019 21:46
Niezalogowany użytkownik A prościej?
Plusów: 1 CSOG 19.02.2019 21:21
nooo... nic. Po za tym, że chyba ktoś nam chce coś wmówić, wbić nam do głów, do pamięci tak mocno, żebyśmy w to może nawet uwierzyli?

wszystkie komentarze >