107,6 FM

Zacznijmy natychmiast krzyczeć: „Wierzę!”.

Dla wierzącego wszystko jest możliwe. Mk 9,23

Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go.

On ich zapytał: «O czym rozprawiacie z nimi?»

Jeden z tłumu odpowiedział Mu: «Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten, gdziekolwiek go pochwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli».

Odpowiadając im, Jezus rzekł: «O plemię niewierne, jak długo mam być z wami? Jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie go do Mnie!» I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł miotać chłopcem, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach.

Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?»

Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli coś możesz, zlituj się nad nami i pomóż nam».

Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».

Zaraz ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»

A Jezus, widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i więcej w niego nie wchodź!» A ten krzyknął i wyszedł, silnie nim miotając. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł». Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał.

A gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?»

Powiedział im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem».


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Dla wierzącego wszystko jest możliwe. Mk 9,23

Zadajmy sobie pytanie, jak bardzo wierzymy w Boga, przyjmując skalę od 1 do 10? Przepraszam za ten płytki zabieg, ale chyba nie powinien nikomu zaszkodzić. Jakie wyniki? Zostawmy te odpowiedzi w naszych sercach. Dzisiaj Jezus ewidentnie się zniecierpliwił, ponieważ już tyle zrobił, a my dalej jesteśmy niziutko w skali od 1 do 10. Myślimy, że to wielki trud prawdziwie wierzyć i w pełni zaufać Bogu. A Jezus przecież nie przyszedł, żeby nas testować i wybierać, kto się nadaje. To nie może być trudne. Mówimy: „Jezu, pomagaj nam i uzdrawiaj, jeśli możesz”. Jeśli możesz? Dla wierzącego wszystko jest możliwe – mówi Jezus. Za przykładem ojca opętanego syna z dzisiejszej Ewangelii zacznijmy natychmiast krzyczeć: „Wierzę!”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Obserwator
    25.02.2019 08:08
    " ...zacznijmy natychmiast krzyczeć: „Wierzę". I co ten nagły krzyk miałby przynieść za rezultat ? Od samego krzyku wiary nie przybędzie.Wiara chrześcijańska to nie magiczna różdżka z wypowiedzianymi hasłami i zaklęciami .Wiara to sposób myślenia i postępowania.A to jest dużo trudniejsze niż ustne deklaracje czy głośne krzyki. "21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
    doceń 16
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.