107,6 FM

Jastrzębie: powstała nowa kopalnia

Nowa kopalnia nosi nazwę "Bzie-Dębina". Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła decyzję o wydzieleniu jej ze struktur kopalni zespolonej "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie".

Dotąd za przygotowanie wydobycia w nowej kopalni był odpowiedzialny ruch "Zofiówka". Teraz "Bzie-Dębina" staje się niezależną kopalnią.

Tę decyzję podjął zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak podała spółka na swojej stronie internetowej, decyzję zarządu zaakceptowała rada nadzorcza JSW.

Wydzielenie nowej kopalni ma pomóc w przyspieszeniu robót górniczych w tym rejonie. Dzięki temu szybciej ma rozpocząć się wydobycie z "Bzia-Dębiny" węgla koksowego.

Zasoby nowej kopalni są szacowane na ponad 180 mln ton węgla. Około 95 proc. zasobów w złożach nowej kopalni to węgiel koksowy.

Więcej na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama