107,6 FM

Rodziny po katastrofie MTK wciąż bez odszkodowań

Minęło 13 lat od katastrofy MTK. Bliscy ofiar wciąż nie dostali odszkodowań. Prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala, domaga się działań w tej sprawie.

Rodziny po katastrofie MTK wciąż bez odszkodowań   Co dalej z odszkodowaniami dla rodzin, które straciły bliskich w katastrofie Międzynarodowych Targów Katowickich ? - Od tragedii minęło już 13 lat, a my nadal nie mamy zgody na wypłacenie odszkodowań - pisze w oświadczeniu, które dziś trafiło do dziennikarzy prezydent Chorzowa. Dodajmy, że kilka lat temu Andrzej Kotala otrzymał dokument z Urzędu Wojewódzkiego, który nie pozwala na żadne wypłaty bez prawomocnych wyroków sądu drugiej instancji w każdej indywidualnej sprawie. O szczegółach mówi Karolina Skórka - rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta.

Według prezydenta Chorzowa sytuację mogłaby zmienić nowa instrukcja wojewody śląskiego w tej sprawie. Stanowisko to popiera pełnomocnik rodzin ofiar.

- Chcielibyśmy aby to wszystko się skończyło - mówi Aleksander Malcher - który w katastrofie stracił dwóch braci.

28 stycznia obchodziliśmy 13. rocznicę tego wydarzenia. W 2006 roku podczas pod gruzami zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama