107,6 FM

Katowice: ul. Dworcowa zmieni oblicze

Najpierw wycinka drzew, a za chwilę przetarg. W Katowicach rozpoczęto przebudowę jednej z ulic w centrum miasta - ul. Dworcowa wkrótce zmieni swoje oblicze.

Ul. Dworcowa wkrótce ma się mocno zmienić   Ul. Dworcowa wkrótce ma się mocno zmienić
Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM
Na razie wycięto tylko kilka drzew, ale już niedługo ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Docelowo Dworcowa ma być deptakiem, takim jak ulica Mariacka - wyjaśnia Ewa Lipka, rzeczniczka katowickiego magistratu.

Kierowców pewnie zmartwi, że z Dworcowej znikną parkingi, ale za to dodatkowe miejsce do parkowania ma pojawić się na Tylnej Mariackiej, która po przebudowie stanie się dwukierunkowa.

Porównywanie z ulicą Mariacką nie budzi optymizmu u niektórych mieszkańców. Ich zdaniem dostarcza ona więcej zmartwień niż radości. Dlatego obawiają się, że Dworcową czeka podobny los.

Przebudowa strefy śródmiejskiej  - wraz z instalacją parkingu mechanicznego na ul. Tylnej Mariackiej - ma pochłonąć 20 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama