107,6 FM

Kiedy stałem się ofiarą nadużycia ze strony kapłana...

W Watykanie rozpoczął się drugi dzień szczytu poświęconego ochronie nieletnich. Dziś głównym tematem obrad jest kolegialność. Punktem wyjścia do dyskusji są referaty kard. Oswalda Graciasa z Indii, kard. Blase Cupicha z USA oraz Lindy Ghisoni, podsekretarza Dykasterii ds. Rodziny, Świeckich i Życia.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy, w czasie której proszono Boga o dar życia w prawdzie, bez hipokryzji. Uczestnicy szczytu wysłuchali także bardzo wzruszającego świadectwa. „Kiedy stałem się ofiarą nadużycia ze strony kapłana, moja matka Kościół pozostawiła mnie samego... Wszyscy się odwrócili i czułem się jeszcze bardziej samotny, nie wiedząc, do kogo się zwrócić” – mówiła w swym świadectwie ofiara nadużyć. Po jego wysłuchaniu nastąpiła długa chwila ciszy.

Następnie o. Federico Lombardi przypomniał, że wszyscy uczestnicy szczytu otrzymali dokument Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat walki z przemocą wobec dzieci: „Toward a world free from violence. Global survey on violence against children” oraz dokument UNICEF-u „A familiar face” wskazującego, że przemoc wobec dzieci często pochodzi od osób najbliżych, od tych, którzy są blisko, od kogoś z rodziny.

« 1 »
 • Yermal
  22.02.2019 13:47
  Byłem 18 lat ministrantem, zaczynałem jak miałem 7 lat, ucząc się jeszcze ministrantury po łacinie. Czy miałem szczęście, że nie trafiłem w pewnej diecezji polskiej na księdza - homoseksualistę-pedofila. NIE! Moi rodzice po każdej zbiórce ministrantów, przypytywali co tam był na zbiórce, kto był, ilu było chłopaków, co zadane na następny raz etc.jak ksiądz czy nie skopaliście go po nogach na boisku? - Ksiądz odpytał ministranturę na zbiórce i rzucał piłkę z I piętra plebanii 20 chłopakom czekającym na dole i mówił, że tylko ściągnie sutannę i założy trampki i schodzi na błonia na rzeką! To był nasz idol. Owszem wierzę i ufam, żę MÓJ ŚWIETY Kościół grzesznych ludzi się oczyści - ale nie wierzę w oczyszczenie środowiska - nauczycieli, trenerów sportowych, sędziów i wszystkich, którzy mieli i maja do czynienia z dziećmi ! A kłamliwe raporty robione przez wrogów Kościoła , którzy z tego sobie robią kampanię wyborczą i które są pożywką diabelską - liczę na to - powinny być odparte z całą mocą.
  doceń 10
 • gut
  22.02.2019 14:00
  /Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie./
  /Karol Bunsch/
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama