107,6 FM

Co w numerze? #13

W najnowszym numerze m.in. o wizycie Prezydenta RP u komandosów w Lublińcu, historii związanej ze szpitalem w Toszku i feriach w Zakopanem.

Prezydent Andrzej Duda 25 lutego wizytował oddział Wojsk Specjalnych w Lublińcu. Zamieszczamy relację z tego spotkania i charakterystykę Jednostki Wojskowej Komandosów, której żołnierze prowadzili działania m.in. w Kongu, Kambodży, Syrii, na terenie byłej Jugosławii oraz w Iraku i Afganistanie.

W artykule "Jeszcze nie wszystko wiadomo" dr Bogusław Tracz z katowickiego IPN pisze o obozie NKWD, który w 1945 roku został utworzony w szpitalu w Toszku. Szacuje się, że zginęło tam około 3 tysięcy osób. Przy okazji dowiadujemy się o bogatej historii tego miejsca, począwszy od XIX wieku.

W numerze jak zwykle relacje z różnych bieżących wydarzeń, m.in. rekolekcji lectio divina w Kokotku, 30-lecia zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, wernisażu wystawy Józefa Jonika "Zapiski z Zabrza".

Można też znaleźć informację o nowo wydanej monografii poświęconej odkrytemu cmentarzowi przy ul. Dworcowej w Gliwicach, a także zapowiedzi tego, co przed nami.

Gość Gliwicki na 3 marca dostępny jest od czwartku w tradycyjnej sprzedaży oraz w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama