107,6 FM

Radom: W rękach ABW mężczyzna, który planował zamach

Zatrzymany przez łódzkich funkcjonariuszy Dawid Ł. miał zbierać informacje i pieniądze, przygotowując się do przeprowadzenia zamachu.

Do zatrzymania doszło w Radomiu, gdzie przebywał i gdzie był zameldowany mężczyzna. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie informują jednak o jego wieku czy innych szczegółach.

"Z materiału zabezpieczonego przez ABW w miejscu przebywania zatrzymanego wynika, że mężczyzna zbierał informacje, a także pieniądze niezbędne do przeprowadzenia planowanej przez siebie akcji. Na szczęście działania ABW były na tyle szybkie i na tyle zdecydowane, że do żadnego ryzyka sprowadzenia zagrożenia nie doszło, natomiast sytuację uznajemy za poważną, dlatego też zarówno działania ABW i prokuratury, jak również sądu były jednoznaczne. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące" - mówił na antenie Radia Plus Radom Stanisław Żaryn, rzecznik ABW.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • krut00
    04.03.2019 22:06
    Został zatrzymany bo zbierał pieniądze? Znaczy się co, w ramach zamachu miał obrzucać pieniędzmi swoją ofiarę ??
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama