107,6 FM

Rafał Adamus: umiemy dogadać się także z Zagłębiakami

Liczymy na wspólną listę wyborczą z innymi środowiskami regionalnymi - mówił w Radiu eM Rafał Adamus, nowo wybrany przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej.

Rafał Adamus, przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej   Rafał Adamus, przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej
ks. Rafał Skitek /Radio eM
Nowy przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej w swoim pierwszym po wyborze wywiadzie radiowym mówił w Radiu eM, że obecny zarząd partii ma mandat, żeby prowadzić rozmowy o współpracy z innymi organizacjami regionalnymi na Śląsku. Podkreślił przy tym, że nie chodzi o formalne zjednoczenie ugrupowań. Liczy natomiast na stworzenie w przyszłości wspólnych list wyborczych. Gość Radia eM za idealne rozwiązanie uznał utworzenie województwa górnośląskiego, ale przyznał, że nie jest to możliwe, dopóki nie powstanie większa, sprzyjająca temu koalicja.

Śląska Partia Regionalna chce też szukać porozumienia ze środowiskami w innych częściach Polski, które nie koniecznie w oparciu o argumenty etniczne, ale chcą dążyć do decentralizacji państwa, czyli wzmocnienia roli samorządów lokalnych - mówił Rafał Adamus w popołudniowej audycji "Emisja specjalna".

Rafał Adamus został wybrany na przewodniczącego Śląskiej Partii Regionalnej na konwencie partii w Rybniku w ostatnią sobotę (2.03).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama