107,6 FM

Rafał Adamus: umiemy dogadać się także z Zagłębiakami

Liczymy na wspólną listę wyborczą z innymi środowiskami regionalnymi - mówił w Radiu eM Rafał Adamus, nowo wybrany przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej.

Rafał Adamus, przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej   Rafał Adamus, przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej
ks. Rafał Skitek /Radio eM
Nowy przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej w swoim pierwszym po wyborze wywiadzie radiowym mówił w Radiu eM, że obecny zarząd partii ma mandat, żeby prowadzić rozmowy o współpracy z innymi organizacjami regionalnymi na Śląsku. Podkreślił przy tym, że nie chodzi o formalne zjednoczenie ugrupowań. Liczy natomiast na stworzenie w przyszłości wspólnych list wyborczych. Gość Radia eM za idealne rozwiązanie uznał utworzenie województwa górnośląskiego, ale przyznał, że nie jest to możliwe, dopóki nie powstanie większa, sprzyjająca temu koalicja.

Śląska Partia Regionalna chce też szukać porozumienia ze środowiskami w innych częściach Polski, które nie koniecznie w oparciu o argumenty etniczne, ale chcą dążyć do decentralizacji państwa, czyli wzmocnienia roli samorządów lokalnych - mówił Rafał Adamus w popołudniowej audycji "Emisja specjalna".

Rafał Adamus został wybrany na przewodniczącego Śląskiej Partii Regionalnej na konwencie partii w Rybniku w ostatnią sobotę (2.03).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama