107,6 FM

GPC: Trzaskowski obcina pomoc dla niepełnosprawnych

Prezydent Warszawy znalazł pieniądze na projekty takie jak Tramwaj Różnorodności i hostel LGBT, a na godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi środków nie ma. To całkowicie niezrozumiałe - powiedział we wtorkowym "GPC" warszawski radny Tomasz Herbich (PiS).

Według danych zawartych w uchwałach budżetowych, jeszcze w 2018 r. godzinę usług opiekuńczych obejmujących np. pomoc przy zakupach, porządkach i spacerach wyceniano średnio na 20 zł brutto, teraz to 30 zł. Usługi pielęgnacyjne(np. mycie, zmiana pieluch) w zeszłym roku kosztowały średnio 27 zł za godzinę, w tym - 45 zł. Terapeutyczne podrożały średnio z 22 zł do 35 zł za godzinę. Ponadto stołeczny ratusz dramatycznie zmniejszył liczbę godzin opiekunów osób niepełnosprawnych - podaje gazeta.

"Te działania są całkowicie niezrozumiałe. One wynikają ze źle napisanego budżetu. Prezydent Trzaskowski skupił się na sprawach związanych z mniejszością LGBT, natomiast w żaden sposób nie skupia się na naprawie problemów związanych z deficytem w tych sprawach, które są konieczne" - powiedział w rozmowie z "GPC" Tomasz Herbich. Radny PiS podkreślił, że jutro odbędzie się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na której będzie omawiana sytuacja opiekunów osób niepełnosprawnych.

"Tłumaczenia władz miasta, że trzeba było zmniejszyć liczbę godzin, aby zwiększyć stawkę, są absurdalne. Na to się nie godzimy i będziemy wyjaśniali sprawę" - zaznaczył Herbich.

« 1 »
 • Piotr
  05.03.2019 16:18
  Cóż, pan Trzaskowski rozumuje z gracją dinozaura z opowieści pani Kopacz. "Po owocach ich poznacie". Idiotyczną ideologię LGBT tworzą nierozumni ludzie. I dlatego nigdy ich nie poprę.
  doceń 5
 • gosc
  06.03.2019 11:08
  Trzaskowski już to zdementował

  https://twitter.com/trzaskowski_/status/1103227917704794113
  doceń 1
 • Gość
  06.03.2019 12:41
  No ale kto to przeczyta, że usługi dla niepełnosprawnych zostaną na tym samym poziomie?
  doceń 1
 • Cieslanin84
  11.03.2019 23:54
  Apel Warszawski


  Nad wro­giem daj nam zwy­cię­stwo, Maryjo, Matko Łaskawa!
  Niech Chry­stus będzie nam Drogą, dziś prosi Cie­bie Warszawa!

  Nad wro­giem daj nam zwy­cię­stwo, Maryjo, Matko Łaskawa!
  Niech Chry­stus będzie nam Prawdą, dziś prosi Cie­bie Warszawa!

  Nad wro­giem daj nam zwy­cię­stwo, Maryjo, Matko Łaskawa!
  Niech Chry­stus będzie nam Życiem, dziś prosi Cie­bie Warszawa!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama