107,6 FM

GPC: Trzaskowski obcina pomoc dla niepełnosprawnych

Prezydent Warszawy znalazł pieniądze na projekty takie jak Tramwaj Różnorodności i hostel LGBT, a na godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi środków nie ma. To całkowicie niezrozumiałe - powiedział we wtorkowym "GPC" warszawski radny Tomasz Herbich (PiS).

Według danych zawartych w uchwałach budżetowych, jeszcze w 2018 r. godzinę usług opiekuńczych obejmujących np. pomoc przy zakupach, porządkach i spacerach wyceniano średnio na 20 zł brutto, teraz to 30 zł. Usługi pielęgnacyjne(np. mycie, zmiana pieluch) w zeszłym roku kosztowały średnio 27 zł za godzinę, w tym - 45 zł. Terapeutyczne podrożały średnio z 22 zł do 35 zł za godzinę. Ponadto stołeczny ratusz dramatycznie zmniejszył liczbę godzin opiekunów osób niepełnosprawnych - podaje gazeta.

"Te działania są całkowicie niezrozumiałe. One wynikają ze źle napisanego budżetu. Prezydent Trzaskowski skupił się na sprawach związanych z mniejszością LGBT, natomiast w żaden sposób nie skupia się na naprawie problemów związanych z deficytem w tych sprawach, które są konieczne" - powiedział w rozmowie z "GPC" Tomasz Herbich. Radny PiS podkreślił, że jutro odbędzie się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na której będzie omawiana sytuacja opiekunów osób niepełnosprawnych.

"Tłumaczenia władz miasta, że trzeba było zmniejszyć liczbę godzin, aby zwiększyć stawkę, są absurdalne. Na to się nie godzimy i będziemy wyjaśniali sprawę" - zaznaczył Herbich.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama