107,6 FM

Więcej w nas oczekiwania niż szukania

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Mt 7,7

Mt 7, 7-12

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.

Gdy któregoś z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków».


 

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą  wam. Mt 7,7

Nie upadaj, człowieku, na duchu i nie okazuj dla cnoty mniejszej gorliwości niż dla pieniędzy – pisał św. Jan Chryzostom w homilii, w której komentował dzisiejszy fragment Ewangelii. Gdy szukamy pieniędzy, to chociaż czasem trudno nam je znaleźć, całą uwagę skupiamy na poszukiwaniu dodatkowej pracy i sposobu, by mieć więcej. Ale kiedy szukamy rozwiązania w sprawach duchowych i modlimy się o coś, nasza gorliwość jest o milion razy słabsza. Więcej w nas oczekiwania niż szukania. Gdybyśmy tak jednak w życie duchowe włożyli tyle energii i siły, co w szukanie dodatkowego zarobku... Gdybyśmy w modlitwie zaczęli nie tylko prosić, ale szukać i kołatać... Kto szuka, ten znajduje, a kołaczącemu otwierają się drzwi nowych możliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  14.03.2019 07:02
  Dajesz chleb, otrzymujesz życie. Dajesz oszustwo, otrzymujesz ułudę ...
  doceń 0
 • albert
  14.03.2019 09:50
  Problem jest w tym, że nie potrafimy prosić. Aby prosić dobrze, to najpierw trzeba mieć wiarę w ojcostwo Boga, a także mieć pełne przekonanie o tym, że jest doskonale dobry i wszystko wybierze i zrobi najlepiej i nie będzie w tym nawet cienia zła. Potem zaufać Mu jak dziecko ojcu, wyrzucić z siebie wszelki egoizm i szczerze poprosić i wytrwale tak prosić. Po pewnym czasie będziemy zdziwieni i zaskoczeni jakie wspaniałe rozwiązanie problemu się stanie.
  doceń 1
 • Rafaello
  14.03.2019 21:37
  We mnie siedzi głęboko tylko jedno pytanie: czy Bóg mnie naprawdę kocha? To jest jedyna rzecz, która ma znaczenie. Bo jeśli nie, to nic nie ma sensu. A jeśli tak, no nawet te wydawałoby się głupie rzeczy - mają sens.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.