Dąbrówka Mała i Milowice: smród nie pozwala oddychać

dodane 05.03.2019 14:11

Joanna Wyleżoł/ Radio eM

Smród nie pozwala oddychać. Dąbrówka Mała i Milowice nagminnie skarżą się w katowickim Urzędzie Miasta i Straży Miejskiej.

Dąbrówka Mała i Milowice: smród nie pozwala oddychać   foto / Miastosmrodu.pl Katowicka kompostowania - nagranie z drona Fetor praktycznie każdego dnia czuć w sosnowieckich Milowicach i katowickiej Dąbrówce Małej. To mieszkańcy tych dzielnic najczęściej piszą skargi i petycje, bo za brzydki zapach odpowiada katowicka kompostownia. To tam przetwarzane są śmieci.

Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej przyznaje, że funkcjonariusze odebrali już ponad 2 tys. zgłoszeń w tej sprawie:

Mimo, że smród jest nie do wytrzymania, zakład Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach pracuje nadal, bo przepisy mu na to pozwalają, a odór ciężko wyeliminować. Jak powiedziała Radiu eM Ewa Lipka rzecznik katowickiego magistratu - miasto dwoi się i troi by uciążliwości zlikwidować, dlatego też w ostatnich miesiącach zamontowano w zakładzie m. in. specjalne membrany izolacyjne:

Pieniądze wydane, armatki i membrany zamontowane, a na wschodzie Katowic jak śmierdziało tak śmierdzi nadal. Mieszkańcy założyli nawet stronę internetową i profil na facebooku Miastosmrodu.pl, gdzie informują kiedy, gdzie i jak mocno śmierdzi oraz przekazują informację o podjętych działaniach. Władze miast naszego regionu cały czas liczą też na uchwałę antyodorową. Niestety prace nad dokumentem utknęły w miejscu po tym, jak na szczeblu rządowym dokonano wyliczeń, z których wynika, że takie regulacje bardzo kosztowne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DABRÓWKA MAŁA, JACEK PYTEL, KATOWICE, MIASTOSMRODU.PL, MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ W KATOWICACH , MILOWICE, SMRÓD