107,6 FM

Papież: Módlmy się za prześladowanych chrześcijan

Do modlitwy w intencji prześladowanych wspólnot chrześcijańskich wzywa Papież w intencji przeznaczonej na miesiąc marzec. W filmie wideo, który ją propaguje, Franciszek przypomina, że dziś jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach.

Treść intencji zwraca uwagę na panujący jeszcze w niektórych częściach świata brak wolności religijnej i wzywa do uznania praw wspólnot chrześcijańskich.

Oby na całym świecie wspólnoty chrześcijańskie doczekały się uznania swoich praw

Być może trudno nam uwierzyć, ale dzisiaj jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach. Są prześladowani, ponieważ temu społeczeństwu mówią prawdę i głoszą Jezusa Chrystusa. Dzieje się to szczególnie tam, gdzie wolność religijna nadal nie jest zapewniona. Ale również w krajach, które w teorii oraz w dokumentach chronią wolność i prawa człowieka – powiedział Ojciec Święty. – Módlmy się, aby wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te, które są prześladowane, doświadczały bliskości Chrystusa i doczekały się uznania swoich praw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  05.03.2019 19:00
  módlmy się za prześladowanych chrzescijan i wpuszczajmy do Europy więcej i więcej muzułmanów, utrzymujmy ich i myjmy im nogi - oto ewangelia wg papieża Franciszka
  doceń 10
 • Módlmy się
  06.03.2019 00:21
  To bardzo ważna intencja. Szczególnie teraz gdy zaczynamy Wielki Post. Wiadomość, że papież wzywa do modlitwy za prześladowanych chrześcijan przyniosła mi wielką ulgę, bo wiem, że za mało się za naszych prześladowanych Braci i Siostry modlimy.

  Gdy czytamy o prześladowaniach wszyscy jesteśmy przerażeni, zszokowani aby już po chwili powrócić do naszych codziennych spraw. Ci, którzy cierpią nie mogą tego zrobić.
  Podczas Światowych Dni Młodzieży dziewczyna z Aleppo mówiła, że jedyne co im potrzeba to modlitwa. Prosiła w imieniu syryjskich chrześcijan o nią. Tylko o nią. Od tego czasu minęło wiele miesięcy. Czy spełniamy jej prośbę? Zbieramy pieniądze, przekazujemy dary. To wiele, tym bardziej, że część z nas dzieli się „wdowim groszem”. Ale czy dajemy naszym Braciom i Siostrom modlitwę? Ten fundament naszej wiary, jeden z filarów Kościoła? Codziennie tysiące chrześcijan w różnych miejscach świata cierpi szykany, poniżenia, nierzadko bicie i tortury. Codziennie gdzieś na świecie kilkoro z nich, a czasem i dziesiątki są mordowane. Wspólna modlitwa w ich intencji nie może przekraczać możliwości tych, którzy żyją bezpiecznie w swoim kraju, w swoim domu. Prawda, że każdy może modlić się po cichu, bo Ojciec nasz słyszy ciche modlitwy, ale czy moglibyśmy poświęcić jedną minutę po Mszy Św. na wspólną modlitwę w intencji naszych prześladowanych Braci i Sióstr? Gdy któreś z nich zostaje zamęczone zostaje w niedługim czasie ogłoszone świętym męczennikiem, tak samo pozostali pomordowani chrześcijanie. Wtedy modlimy się do nich prosząc o wstawiennictwo. Tymczasem gdy oni żyjąc jeszcze proszą nas o modlitwę za nich my nie możemy milczeć, nie pamiętać, nie widzieć, nie myśleć. Ignorować błagania być może naszych przyszłych świętych. Czy sumienie pozwoli nam w przyszłości prosić ich o jakiekolwiek wstawiennictwo?

  Już dziś zaczyna się Wielki Post i będziemy rozważać Mękę Pana Naszego. Nie możemy odsunąć w niepamięć i niemyślenie mękę naszych braci i sióstr w Chrystusie. „Co żeście uczynili jednemu z braci moich najmniejszych...” Jeśli my nie będziemy się za nich modlić kto będzie się modlił za nas?...

  Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,
  pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna,
  wzmocnij nasze Siostry i Braci,
  którzy z powodu swej wiary są prześladowani.

  Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,
  aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność,
  a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.

  Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa
  i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.
  Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,
  a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.

  Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama