107,6 FM

Jakubiak dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy - poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska".

Winnicki podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że do rejestracji list wyborczych do PE "zostało już niewiele czasu, nieco ponad miesiąc". "W tej chwili trwają ostatnie rundy negocjacyjne, a Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy nieustannie się poszerza" - dodał.

Poinformował, że w środę do Konfederacji dołączają przedstawiciele Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka. "To dobrze, ze front tych, którzy chcą walczyć o Polską niepodległość z Brukselą i w Brukseli jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wyrasta trzecia siła, ta która będzie się biła co najmniej o trzeci wynik w wyborach europejskich i na jesieni" - powiedział Winnicki.

Jakubiak zaznaczył, że Konfederacja jest projektem, którego głównym celem jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska". "Cóż więcej dodać? To jest cel, do którego praktycznie wszyscy mądrze myślący Polacy powinni przystąpić" - dodał.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy