107,6 FM

Kąclowa: O chlebie i wodzie

Od Środy Popielcowej, w dni powszednie Wielkiego Postu, trwa w par. NMP Wniebowziętej modlitewna krucjata.

Trzy lata temu ks. Jacek Chmura, wikariusz w parafii Kąclowa, zaproponował, by w wybrane przez siebie dni powszednie Wielkiego Postu chętni parafianie pościli o chlebie i wodzie.

- Inicjatywa spodobała się parafianom, którzy do specjalnej księgi zapisywali się na wybrane przez siebie dni powszednie Wielkiego Postu. Podobnie będzie i w tym roku. Niektórzy zapisują się nawet na kilka dni, na przykład we wszystkie środy czy piątki - mówi ks. proboszcz Bolesław Bukowiec.

W sumie codziennie, poza niedzielami i świętami, poszczą w Kąclowej minimum dwie, trzy osoby. - Motywem jest nasze wynagrodzenie Panu Bogu za popełnione grzechy, ale także prośba o nawrócenie grzeszników, pojednanie zwaśnionych czy wyzwolenie z nałogów - dodaje duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama