107,6 FM

Górnośląskie kroszonki 2019

Od 15 do 18 marca w Muzeum Górnośląskim przyjmowane będą prace na jubileuszową edycję popularnego konkursu.

W tym roku konkurs na najpiękniejsze kroszonki w województwie śląskim odbędzie się po raz 30. 

Prace przyjmowane będą od 15 do 18 marca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (Dział Etnografii, plac Jana III Sobieskiego 2). Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy zaplanowano na 30 marca o 16.00 (w budynku przy ul. W. Korfantego 34). Będzie można na niej oglądać zwycięskie prace z tegorocznego konkursu, a także 30 najciekawszych z poprzednich edycji. Podczas spotkania wystąpi chór „Klaster”. 

Oceny i wyboru najlepszych ze zgłoszonych prac dokona jury, w składzie którego znajdą się etnografowie oraz praktykujący kroszonkarze. Prace będą oceniane w czterech kategoriach (według metod zdobienia): techniką rytowniczą (drapane), techniką batikową (pisane woskiem), innymi tradycyjnymi technikami (na przykład oklejane) i nowatorskimi technikami zdobienia. Głównymi kryteriami oceny prac są walory artystyczne i estetyczne oraz – w pierwszych trzech kategoriach – zachowanie tradycyjnych technik i wzorów zdobienia.

Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama