107,6 FM

Schetyna: Nie akceptuję wypowiedzi Rabieja nt. adopcji

Nie akceptuję wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja nt. adopcji dzieci przez pary homoseksualne; to nie jest wypowiedź nikogo z Koalicji Europejskiej, ani z PO - oświadczył w piątek szef PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że ten temat nie będzie elementem programu wyborczego koalicji.

Rabiej udzielił w piątek wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", w którym mówił m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" - powiedział wiceprezydent Warszawy. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest zwolennikiem "zmieniania społeczeństwa na siłę". "Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - mówił Rabiej. Podkreślił też, że "w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi".

Lider PO poinformował na konferencji prasowej, że nt. wypowiedzi Rabieja rozmawiał z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. "Tej wypowiedzi nie akceptuję, to nie jest wypowiedź ani nikogo z Koalicji Europejskiej, ani z Platformy Obywatelskiej. To jest wypowiedź prywatna. Dziwię się, że urzędnik samorządowy wypowiada się w takiej kwestii, a reprezentuje, czy powinien reprezentować mieszkańców swojego miasta, bo oni są jego wyborcami" - podkreślił Schetyna.

"Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu, i nie pozwolimy na to, żeby ktoś, kto źle życzy Koalicji Europejskiej próbował go wprowadzić do agendy programowej wyborów europejskich, wyborów parlamentarnych i każdych następnych" - oświadczył szef Platformy.

W piątkowym wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny".

Do sprawy odniósł się na Twitterze w piątek również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią" - napisał Trzaskowski. Dodał, że polecił Pawłowi Rabiejowi "zajęcie się wyłącznie zadaniami", które mu wyznaczył.

« 1 »
TAGI:
 • Jan z Łosliwy
  15.03.2019 21:36
  Widząc z jaką szybkością PO skręca a lewo można się spodziewać , że wkrótce sama wystąpi z pomysłem adopcji dzieci przez homo-pary.
  doceń 7
 • wj
  15.03.2019 21:53
  na razie nie akceptujecie ale jeśli to dla was będzie korzystne to nic was nie powstrzyma
  doceń 9
 • Gość
  16.03.2019 08:22
  Ta jawnie homofobiczna wypowiedź Schetyny przekreśla go jako przywódcę nowoczesnej i europejskiej koalicji. Co więcej, takich ludzi nie powinno się wpuszczać do Parlamentu Europejskiego.
  doceń 2
 • Maciej
  16.03.2019 08:28
  Dziś nie akceptuję, jutro się zobaczy.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama