107,6 FM

O osobach z zespołem Downa krąży wiele mitów. Poświęć kilka chwil na ten poruszający film!

Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poznaj najpopularniejsze mity dotyczące osób z tym schorzeniem. Często własnie z tych powodów nie daje się im szansy na życie.

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa jest obchodzony od kilkunastu lat 21 marca. Dlaczego akurat wtedy? Zespół Downa to potoczna nazwa choroby, polegającej na zaburzeniu genetycznym, które sprawia, że w 21 parze chromosomów zamiast dwóch występują trzy chromosomy. Celem Światowego Dnia zespołu Downa jest przypomnienie o pełnych prawach osób z tą chorobą do tego aby żyć i aby żyć najpełniej, jak to tylko możliwe. Współcześnie wykrycie prawdopodobieństwa zespołu Downa u dziecka poczętego jest w wielu krajach (również w Polsce) przyczyną dokonywania aborcji. W krajach takich jak Dania czy Islandia narodziny osób z tym zaburzeniem prawie nie występują. 

O osobach z zespołem Downa krąży wiele mitów dotyczących przede wszystkim ich zdolności do samodzielnego życia i rozwoju w różnych dziedzinach. Bardzo często jednak nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. Poznaj najpopularniejsze z nich oglądając ten poruszający film:

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama