107,6 FM

Piekary Śląskie: uczniowie pomagają rówieśnikom

Uczniowie Katolickiej Szkoły w Piekarach Śląskich pomagają rówieśnikom z innych państw świata. Akcja "Rozmawiasz-Pomagasz" cieszy się coraz większym zainteresowaniem w regionie.

Piekary Śląskie: uczniowie pomagają rówieśnikom   Rozmawiasz - Pomagasz Marcin Iciek / Radio eM

W ramach tej inicjatywy,  polskie dzieci mogą rozmawiać ze swoimi rówieśnikami, szczególnie z biedniejszych państw świata.  Łączenia wideo są inspiracją do zbiórek pomocowych dla rozmówców. A co z tego mają sami uczniowie?

- mówiła dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich, Katarzyna Lipka. W inicjatywę można włączyć się poprzez Fundację Good Network z Katowic. - Z jakimi miejscami łączą się uczestnicy - o tym Justyna Konik z tej właśnie fundacji.

Fundacja współpracuje ze szkołami między innymi w Pakistanie, Palestynie, Kenii, Ugandzie oraz w Malawi.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama