107,6 FM

Dwóch księży zabitych w Afryce

Dwóch księży zostało zamordowanych w Afryce. Od początku roku zabito pięciu kapłanów, z czego czterech na Czarnym Lądzie. Liczba zamordowanych świeckich chrześcijan jest wielokrotnie większa.

O. Toussaint Zaoumaldé został znaleziony martwy w Kamerunie. Wracał do swojej wspólnoty z Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie prowadził kurs dla księży z diecezji Bouar. W jednej z kameruńskich miejscowości zatrzymał się na odpoczynek. 48-letni kapucyn zginął od pchnięć nożem.

Drugą ofiarą jest ks. Clement Ugwu, który został porwany ze swojej parafii w stanie Enugu w południowej Nigerii. Przyczyną śmierci były rany postrzałowe. Jego rozkładające się ciało znaleziono w krzakach około 20 km od jego domu. W sprawie wypowiedział się lokalny biskup Callistus Onaga, który zarzuca policji opieszałość w prowadzeniu poszukiwań zaginionego kapłana.

« 1 »
 • Piotr
  22.03.2019 10:02
  Ojcze Toussaint Zaoumaldé, módl się za nami. Amen.
  doceń 1
 • Łodzianka
  22.03.2019 16:14
  „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.” (Łk 9 ,23 – 24)

  O. Toussaint Zaoumaldé i ks. Clement Ugwu niosąc swój krzyż poszli za naszym Panem, aż do końca. Powiększyli grono Męczenników. Choć ich śmierć była gwałtowna to wierzymy, że Pan Jezus obdaruje Ich wiecznym życiem. Ale nie zapominajmy o pozostałych naszych Braciach i Siostrach, którzy nadal niosą swoje jakże ciężkie i tragiczne krzyże w miejscach, gdzie są prześladowani i w każdej chwili grozi im śmierć. Módlmy się by potrafili iść naprzód podtrzymywani mocą Ducha Świętego. By nie opuściła ich świadomość, nie są sami, że Ten, który choć szedł przed nimi 2000 lat temu to nadal idzie z każdym, aż do końca. Tak jak szedł z ojcem Zaoumaldé i księdzem Ugwu.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama