107,6 FM

Polacy wygrali w Planicy!

Polska wygrała w konkursie drużynowym w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. W naszej reprezentacji (Stoch, Żyła, Kubacki, Wolny) nie było ani jednego słabego ogniwa, ani jednego zepsutego skoku. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Słoweńcy. Polacy zdobyli w ten sposób Puchar Narodów, czyli wygrali drużynową klasyfikację Pucharu Świata.

Polacy mieli sporą przewagę punktową nad Niemcami przed ostatnimi skokami Eisenbichlera i Żyły. Niemiec skoczył jednak niesamowite 246 m. Ale i Polak skoczył ponad rozmiar skoczni (242,5 m) i choć podparł lądowanie, to obronił dla Biało-Czerwonych pierwszą pozycję. Przewaga nad Niemcami wyniosła 8,1 pkt. Prócz Żyły, w naszych barwach wyróżnił się Jakub Wolny, który w pierwszej serii pięknie stylowo skoczył 237,5 m. Gdyby liczyć wyniki indywidualne, to wszyscy czterej Polacy znaleźliby się w pierwszej dziesiątce zawodów.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama