107,6 FM

"Nie piszmy życiorysu Jana Pawła II palcem Belzebuba"

Diabeł najbardziej boi się świętości, bo wie, że święty pociąga nowych świętych. Dlatego chce zakwestionować świętość, bo wie, że jak ze zdumienia nad świętością rodzi się wiara, tak z wątpliwości rodzi się zwątpienie – mówił podczas porannej Mszy przy grobie św. Jana Pawła II ks. Arkadiusz Nocoń z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Jak w każdy czwartek obecni w Wiecznym Mieście Polacy zgromadzili się na Mszy w Bazylice Watykańskiej.

Tym razem, ze względu na przypadającą w przyszły wtorek rocznicę śmierci polskiego Papieża kaznodzieja bezpośrednio odniósł się do jego świętości. Zwrócił uwagę na podobieństwo między losem Jana Pawła II i męczeństwem św. Sebastiana przedstawionym w wielkiej mozaice nad jego grobem w Watykanie. Mówił o jego ogołoceniu ze zdrowia, głosu i intymności. O kulach, które niczym strzały św. Sebastiana przeszyły jego ciało. Zwrócił też uwagę na postać żołnierza na koniu, który rozgania zgromadzone wokół męczennika tłumy, aby nie przeszła na nich jego świętością. To samo dzieje się dzisiaj z Janem Pawłem II – mówił ks. Nocoń.

"Czyż nie jest tak, że w ostatnim czasie ktoś stara się zasiać w naszych sercach wątpliwość wobec Jana Pawła II. I stara się nas odepchnąć z tego miejsca, abyśmy tutaj nie przychodzili, abyśmy się tutaj nie modlili i tym samym, abyśmy głębiej nie uwierzyli. Nie przypuszczałem – mówił w homilii ks. Nocoń – że dożyję czasów, kiedy w Ojczyźnie Jana Pawła II, wśród jego rodaków pojawią się tacy, którzy będą nam mówili, aby się go wstydzić, bo kogoś krył, o czymś wiedział, coś zataił… Aż tak szatan boi się świętości, że wymyśli każdy możliwy absurd, ponieważ święci wołają zawsze o nowych świętych. Więc za wszelką cenę szatan będzie się nas starał stąd rozpędzić. Na koniec tak sobie myślę, czy to nie my raczej powinniśmy rozpędzić od nas na cztery wiatry wszystkich tych, którzy próbują nam na nowo pisać życiorysy świętych palcem belzebuba."

 

« 1 »
 • krut00
  28.03.2019 19:38
  Walka z Polską i Polakami weszła już w kolejny etap. Stek kłamstw i pomyj z GW nie dziwi, to że atakują JP2 też specjalnie nie powinno dziwić, zwłaszcza że wcześniej dopuszczano się profanacji i bluźnierstw wobec samego Chrystusa - co miało jakoby tworzyć kulturę i sztukę. Teraz pod pozorem odsłaniania prawdy spuszcza się masę odchodów na kościół katolicki
  doceń 20
 • Obcy
  28.03.2019 20:38
  "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi." (Biskup Ignacy Krasicki
  doceń 30
 • Katolik k
  29.03.2019 06:10
  faktem jest,ze skargi do papieza szly.I byly odsylane lub w biurku chowane.Niech to "biurko" teraz publicznie za to przeprosi i oskarzanie niewinnego czlowieka zakonczy.
  doceń 27
 • @Andrzej
  29.03.2019 13:22
  Drobi Bracie w Chrystusie Katoliku K. jak się podpisujesz, w Watykańskich kongregacjach są mądrzy i wykształceni ludzie, więc nie oskarżaj że "biurko" ma Ciebie Bracie przeprosić, gdyby sprzeciw środowisk LGBT i pokrzywdzonych przez kapłanów pedofilów, to urząd nie wyniósł by Sługi Bożego Karola Wojtyły do godności świętego. A skargi jeśli szły to były wnikliwie badane i teraz pora aby rozliczać zabójców ze stanu wojennego lub prokuratorów z czasów komunizmu a zostawcie Jana Pawła II w spokoju. Jesli ktoś jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem! I poczęli odchodzić poczynając od starszych ...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama