107,6 FM

Katowice: moda na rowery

Katowice chwalą się, że moda na rowery w mieście rośnie. Dziś [03.04.19] zainaugurowano nowy sezon funkcjonowania największej w woj. śląskim wypożyczalni rowerów.

Rower miejski cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Katowic. Potwierdzają to liczby – w zeszłym roku jednoślady wypożyczono
ponad 200 tysięcy razy, a łącznie w systemie zarejestrowanych jest aż 41 tysięcy katowiczan. Z rowerów korzystają dziś zarówno studenci, seniorzy, jak i rodziny, które za pomocą rowerów typu cargo mogą przewozić małe dzieci.

Katowice: moda na rowery   Marcin Krupa, prezydent Katowic foto /UM Katowice

Nowy sezon rowerowy to też zapowiedzi nowych ścieżek rowerowych. W tym roku na ich budowę Katowice przeznaczą około 10 milionów złotych. Pojawią się też nowe stacje roweru miejskiego – zapowiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic:

Wśród nowych stacji roweru miejskiego jest też 13 stacji sponsorskich, czyli takich, za których utrzymanie płacą instytucje publiczne lub prywatne firmy. Znajdują się one w następujących lokalizacjach: Silesia City Center, Silesia Business Park, Osiedle Franciszkańskie, GPP Business Park, Politechnika
Śląska przy ul. Krasińskiego, Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ul. Krasińskiego 14, Saint Etienne 1, Osiedlu Sławika, Osiedlu pod Kasztanami, Galeria 3 Stawy, Green Park, ING Sokolska i ING Roździeńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama