107,6 FM

W Wielki Czwartek papież obmyje stopy więźniom

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., o godz. 16.30 Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Zakład Karny w Velletri pod Rzymem i odprawi tam Mszę św. Wieczerzy Pańskiej – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

 Podczas tej wizyty Ojciec Święty spotka się z więźniami, pracownikami cywilnymi i agentami policji penitencjarnej. Będzie przewodniczył celebracji eucharystycznej o obmyje stopy dwunastu więźniom.

Po raz kolejny papież Franciszek będzie sprawował Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym. Przed rokiem uczynił to w rzymskim więzienia „Regina Coeli”, a dwa lata temu w Zakładzie Karnym w Paliano na terenie diecezji Palestrina nieopodal Rzymu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Jasiek
  03.04.2019 14:34
  A kiedy biskup rzymu bedzie sprawowal Msze sw. Wieczerzy Panskiej w swojej katedrze na Lateranie?
  doceń 7
 • Anonim (konto usunięte)
  03.04.2019 14:35
  Bardzo mnie ciekawi według jakiego klucza zostaną wybrani kandydaci do obmycia stóp.
 • podać nick
  03.04.2019 16:54
  A kiedy obmyje stopy swoim współpracownikom, np. kardynałowi Burke, kard. Mullerowi, lub abp. Vigano?
  doceń 3
 • HOLOCAUST HINDUSÓW
  03.04.2019 21:35
  Jak ruskie gawariat "pażywiom uwidiem". Pamiętajmy wszyscy "„I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata [...]. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom [...]. I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego (Mat. 25: 32-34, 41, 46).
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama