107,6 FM

Pozwól Mi, aby rozpalił się gniew mój na nich

Bóg rozgniewany na swój lud zamierza go wygubić, ale pyta Mojżesza o pozwolenie. Dlaczego?

Kiedy Mojżesz rozmawiał z Bogiem na górze Synaj, zniecierpliwieni Izraelici wykonali posąg cielca ze złota i oddawali mu boską cześć, przejmując wierzenia narodów pogańskich, z którymi się zetknęli. Rozgniewało to Pana i wywołało Jego gniew. Postanowił ukarać swój lud, a wręcz go wytracić. Jednak Mojżesz wstawia się za Izraelem. Przypomina Bogu obietnicę, którą dał Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. Co więcej, Mojżesz stawia dobro narodu ponad swoim własnym, gdyż Bóg proponuje mu, że gdy wygubi Izraela, to Mojżesza uczyni wielkim narodem.

Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: „Uczynię potomstwo wasze tak licznym jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom i posiądą ją na wieki”

Wj 32, 7-14

By dowiedzieć się więcej, posłuchaj audycji "Na początku było Słowo".

Teksty czytań mszalnych znajdziesz na wiara.pl

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama