107,6 FM

Katowice: zainaugurowano sezon motocyklowy

Motocykle są wszędzie! W Komendzie Wojewódzkiej Policji zainaugurowano sezon motocyklowy. Komenda w Katowicach przygotowała też specjalny spot promujący akcję "Nie bądź następny".

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach otworzono sezon motocyklowy. Kilkuset pasjonatów dwóch kółek przyjechało swoimi maszynami pod komendę i wzięło udział w uroczystej inauguracji. Policja podaje, że liczba wypadków z roku na rok się zmniejsza. My pytaliśmy motocyklistów co zrobić, żeby na drogach było jeszcze bezpiecznej?

Policjanci zaprezentowali sport 'Nie bądź następny' uczulający na zachowanie rozwagi zarówno kierowców samochodów osobowych jak i motocyklistów (zobacz)

- Ze statystyki wynika, że z roku na rok jest bezpieczniej -  mówi Robert Piwowarczyk naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego śląskiej policji:

Najczęstszymi przyczynami wypadków pozostają brawura, nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Grzegorz Fisher, prezydent Katolickiego Klubu Motocyklowego 'Souls' Hunters w Żorach zwraca uwagę, że potrzebna jest dobra współpraca na linii kierowcy samochodów osobowych-motocykliści:

Grzegorz Fisher, prezydent Katolickiego Klubu Motocyklowego 'Souls' Hunters w Żorach   Grzegorz Fisher, prezydent Katolickiego Klubu Motocyklowego 'Souls' Hunters w Żorach
Mateusz Kornas / Radio eM

W piątek w parafii Świętej Katarzyny w Będzinie-Grodźcu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla motocyklistów. W planach droga krzyżowa i msza święta. Początek o 17:00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama