107,6 FM

Katowice. Solidarność pikietowała przed Urzędem Wojewódzkim

Solidarność protestowała przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. Związkowcy chcą m.in. podwyżek w sferze budżetowej. Podobne protesty odbyły się w całym kraju.

Kilkuset związkowców Solidarności różnych grup społecznych zebrało się w okolicy katowickiego Urzędu Wojewódzkiego. Na ten czas ulica Jagiellońska pozostawała nieprzejezdna. Związkowcy manifestowali swoje niezadowolenie z dotychczasowych działań rządu i z poziomu obecnych wynagrodzeń:

Solidarność podkreśla, że w ich ocenie rząd nie ma globalnego planu podwyżek wynagrodzeń dla pracowników sfery budżetowej. Wśród pikietujących z różnych grup zawodowych powtarzał się jeden, bardzo podobny postulat:

Przedstawiciele Solidarności spotkali się z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem:

- mówił po spotkaniu Dominik Kolorz ze Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Podobne manifestacje Solidarności odbyły się we wszystkich województwach przed tamtejszymi urzędami wojewódzkimi.

Pikieta Solidarności przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.   Pikieta Solidarności przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.
Marcin Iciek / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama