107,6 FM

Męska mobilizacja w Gietrzwałdzie

Mężczyźni spotkali się w Gietrzwałdzie na wspólnej modlitwie różańcowej.

Plutony Różańcowe, Rycerze Kolumba, Wojownicy Maryi - wszystkich połączyła Matka Boża.

- Faceci zaczęli słuchać tego, co Matka Boża mówiła tu, w Gietrzwałdzie, w 1877 roku. Że trzeba być trzeźwym, nawracać się i odmawiać Różaniec. I faceci w Polsce to usłyszeli i tak robią - mówi ks. kan. Andrzej Midura, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. W samej tylko Nidzicy działa 5 Plutonów Różańcowych, w każdym po 20 mężczyzn, a każdy codziennie odmawia pełny Różaniec, wszystkie tajemnice.

- Są tu mężczyźni nie tylko z Nidzicy, ale też z Olsztyna, Brodnicy... W wielu sercach naraz zrodziła się idea, by spotkać się w Gietrzwałdzie. I tak przez 3 pierwsze piątki miesiąca - w kwietniu, maju i czerwcu - spotykamy się tutaj, czynimy pokutę i modlimy na różańcu - tłumaczy ks. Andrzej.

- Na pewno w piątek wieczór można robić wiele rzeczy, a my chcemy dać świadectwo, że przyjście tam, gdzie objawiła się Matka Boża i prosiła o odmawianie Różańca, jest jednym ze sposobów na dobre spędzenie tego wieczora, być może najlepsze - mówi Jakub Orlenkowicz, lider Plutonu Różańcowego z parafii św. Arnolda w Olsztynie.

Męska mobilizacja w Gietrzwałdzie rozpoczęła się odśpiewania Apelu Jasnogórskiego przy Kapliczce Objawień. Następnie mężczyźni, odmawiając Różaniec, przeszli do cudownego źródełka, gdzie był czas na medytację i świadectwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama