107,6 FM

Beskidzki GOPR potrzebuje pieniędzy. W co trzeba zainwestować?

Z budżetu państwa beskidzki GOPR dostaje pieniądze, które zaspokajają jedynie 60 procent potrzeb. Ratownicy górscy szukają wsparcia finansowego. Jak mówią radiu eM - inwestycje są niezbędne.

Pracują dzień i noc za darmo, ratują ludzkie życie, a w międzyczasie szukają pieniędzy! Beskidzcy GOPRowcy potrzebują funduszy na remont GOPRówek, które od wielu lat są w fatalnym stanie. Poszukują osób lub firm, które zechciałyby ich wesprzeć w wyremontowaniu stacji ratunkowych. Co trzeba w nich zrobić – wylicza Jerzy Siodłak, naczelnik beskidzkiej grupy GOPR:

Beskidzki GOPR potrzebuje pieniędzy   Beskidzki GOPR potrzebuje pieniędzy
Justyna Stolfik-Binda / Radio eM

Od pierwszego stycznia tego roku beskidzki GOPR odnotował już ponad 1860 interwencji!  A sezon turystyczny dopiero się zaczyna. Odwiedzający Beskidy -  czy to pieszo, czy na nartach - nie mają wątpliwości, że goprowcy są bardzo potrzebni:

Remonty stacji ratunkowych w Beskidach są niezbędne. Ratownicy budowali je własnymi rękami, a teraz muszą je odnowić.  Proszą o pomoc, ale nie za darmo - mówi Jerzy Siodłak:

Z prawie 500-ciuset osobowej grupy beskidzkich ratowników zaledwie 20-tu to ratownicy zawodowi. Reszta to ochotnicy pracujący bez wynagrodzenia.

Słuchaj więcej: Jerzy Siodłak, naczelnik beskidzkiego GOPR o sytuacji ratowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama