107,6 FM

Rybnik: strajk w szpitalu coraz bardziej realny. Trwa referendum

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku pracownicy decydują o proteście. Trwa tam referendum strajkowe. Związki zawodowe walczą o podwyżkę wynagrodzeń o 800 zł brutto dla wszystkich pracowników.

Głosowanie w rybnickim szpitalu potrwa do 18 kwietnia. Związki zawodowe walczą o podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników o 800 zł brutto - o czym przypomina Piotr Rajman, przewodniczący Solidarności w szpitalu:

Referendum strajkowe to kontynuacja protestu z minionego roku, kiedy związki domagały się podwyżki o 1200 zł brutto. Dostali wówczas 400 zł. Teraz domagają się kolejnych 800 zł dla każdego pracownika:

Jak informują związkowcy, dotychczasowe rozmowy płacowe z pracodawcą zakończyły się fiaskiem. Dyrekcja placówki w Rybniku - jak dowiedziała się nasza reporterka - była dzisiaj nieobecna.

Posłuchaj także więcej: Trwa referendum strajkowe w rybnickim szpitalu. Dlaczego?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama