107,6 FM

Nie narzekaj

Narzekanie na swoje życie jest zaprzeczeniem wdzięczności, zaufania Bogu. Negatywne słowa zabijają w nas ducha. Grzechem, który najczęściej wytykał Bóg Izraelowi, było szemranie i narzekanie.

Zaufanie Bogu jest absolutnym fundamentem relacji z Nim. Pewność, że On ma wszystko i chce nam to dać, bo nas kocha, I zawsze jest obok. To szatan próbuje podważyć zaufanie do Boga. Koncentruje nasze myśli na tym, czego nam brakuje, a nie na tym, co już otrzymaliśmy. Szepce: "Jutro może nie będzie nawet tego". Zasiewa strach.

 A co na to Bóg? "On doskonale zna ludzką naturę i zna też podszepty Złego - przekonuje judaistka Maria Miduch. - Bóg postanowił nauczyć człowieka, że w Nim znajdzie zaspokojenie wszystkich swoich potrzeb. Ta nauka w przypadku Izraela trwała 40 lat...".

 Bóg jest wierny obietnicom. Swojemu Synowi nadał imię, które oznacza "Jahwe wybawia, ratuje". Bóg z nami.

 "Słowa mają moc. Mogą nas sparaliżować, krępować, związać, ale i podnieść na duchu" - pisze Marcin Jakimowicz w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • modlitwa do polaka
  14.04.2019 10:29
  Kiedy przyjdzie Ci ochota narzekać, choć to słaba moralnie metoda, powiedz sobie - Inni mają gorzej! Na pewno przyjdzie Ci do głowy ktoś, na którego miejscu nie chciałbyś być. Pewne na 100%. Odfajkowawszy ten temat, spojrzyj w przeszłość. Czy naprawdę spotkało Cię samo zło i krzywdy? A może da się znaleźć coś fajnego. Też pewne na 100. Może nawet się zdziwisz ile tego dobra było i jak było pięknie. I komu to zawdzięczasz. Ludziom, i Temu kto jest znacznie wyżej. Podziękuj, nie raz, ale zachowaj wdzięczność na każdą chwilę w swoim serduchu. A teraz pomyśl co możesz zrobić, by dobra i piękna mogli doświadczyć ludzie wokół Ciebie, jak dać im to co sam otrzymałeś. Narzekając, obrzydzając wszystko, zniechęcając do życia i robienia czegokolwiek? Czy tak postępowano z Tobą? Chciałbyś tego? To nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe. Jako Polak pomyśl gdzie bylibyśmy, gdybyśmy nie próbowali robić innym na złość. Wcale nie robimy w ten sposób dobrze sobie. Podcinamy tylko gałąź na której siedzimy. Pomyśl zanim wypowiesz jakiekolwiek złe słowo. Nie mówiąc o kłamstwie. Ono wróci wołem, na 100 procent. Niech nigdy nie przejdzie Ci przez gardło. Pomyśl jak powiedzieć to co chcesz powiedzieć. Żeby warto było otwierać usta. Dla Ciebie i innych. Jeśli nic takiego nie przychodzi Ci do głowy, po prostu nic nie mów. Uśmiechnij się tylko. Do siebie, Boga i ludzi. Amen.
  doceń 2
 • Marta
  16.04.2020 15:46
  to jest prawda, trzeba zawsze dziękować Bogu za wszystko, i wyobrazić sobie, jak innym jest źle, bo naprawdę przez własny egozim można stracić wszystko. Z dnia na dzień. Życie nagle może stać się koszmarem, i mysleniem, ile łask się straciło.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama