107,6 FM

Szydło: Będziemy się chcieli włączyć się w odbudowę Notre Dame

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zaangażujemy się w odbudowę katedry Notre Dame. Będą różne możliwości włączenia się w pomoc - powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier była pytana w TVN24, czy polski rząd złoży ofertę, choćby symbolicznej pomocy w odbudowie Notre Dame.

"Pan premier zapowiedział, że będziemy się chcieli zaangażować w tę odbudowę, że jest to obowiązek wszystkich Europejczyków" - powiedziała wicepremier.

Oceniła, że za tymi słowami pójdą jakieś konkretne propozycje. "W tej chwili będziemy czekać na sygnał prezydenta Francji. Prezydent Macron zapowiedział, że katedra będzie odbudowana. Na pewno będziemy chcieli się włączać. To nie jest tylko kwestia rządu, ale będą się też włączać ludzie" - dodała.

Wskazała, że pewnie będą różne możliwości włączenia się w pomoc. "Tu też chodzi o pewien symbol, o wsparcie. Katedra Notre Dame to symbol chrześcijańskiej Europy. To ważne, abyśmy się w tej odbudowie wszyscy połączyli" - powiedziała.

Poniedziałkowy pożar w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame wybuchł gwałtownie, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.

« 1 »
 • tomaszl
  16.04.2019 08:34
  Może najpierw zająć się problemami krajowymi - nauczyciele z tego co wiem nadal czekają na dialog. Czekają nie mając za co urządzić świąt.
 • pomoc nik
  16.04.2019 10:03
  My mamy rację, a Francuzi pieniądze mają. I niech tak zostanie, udzielmy im moralnego i duchowego wsparcia.
  doceń 6
 • gosc
  16.04.2019 13:36
  Niech pani Szydło daje ze swojego a nie z pieniędzy polskich podatników
  doceń 8

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama