107,6 FM

Gdy płonęła Notre Dame, doszło do pożaru w słynnym meczecie

Mniej więcej jednocześnie doszło do pożarów w paryskiej katedrze Notre Dame i meczecie Al-Aksa w Jerozolimie - pisze gazeta.pl.

W Jerozolimie ogień i dym wyłaniały się z dachu budynku zwanego Pokojem Modlitwy Marwani albo Stajniami Salomona. To część meczetu Al-Aksa, zbudowanego na wzgórzu, na którym wcześniej wznosiła się Świątynia Jerozolimska. Pożar został opanowany, nie ucierpiał żaden człowiek. Nie odnotowano też większych strat we wnętrzu. Pojawiły się sugestie, że ogień mogły zaprószyć dzieci bawiące się w okolicy dziedzińca.

Al-Aksa jest uznawana za trzecie co do ważności święte miejsce islamu po Mekce i Medynie. Meczet może pomieścić 30 tys. osób.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama