107,6 FM

Ksiądz-bohater wyniósł z płonącej katedry Najświętszy Sakrament i relikwie korony cierniowej

Kapelan paryskiej straży pożarnej ks. Jean-Marc Fournier uratował z płonącej katedry Notre-Dame Najświętszy Sakrament oraz relikwie korony cierniowej.

- Nie okazywał żadnego strachu, ruszył po relikwie do środka katedry i upewnił się, że są bezpieczne - stwierdził  Etienne Loraillere z francuskiej katolickiej sieci telewizyjnej KTO.

50-letni ks Fournier był m.in. kapelanem francuskich żołnierzy w Afganistanie. Przeżył tam zasadzkę, w której zginęło 10 żołnierzy. W 2015 r. wszedł do zaatakowanego przez terrorystów paryskiego klubu Bataclan. Modlił się tam za zmarłych, pocieszał dotkniętych tragedią. Udzielił też zbiorowego rozgrzeszenia.

« 1 »
 • Radek
  17.04.2019 09:48
  szacunek dla tego Księdza, strażaka- to dowód na to że katolicy są jednak odważni. Wiadomości podają, że tam się kilka osób (strażacy, policjanci) poparzyło. Wieże WTC się od ognia zawaliły... Nie wiem, czy ja bym miał odwagę tam wbiec...
  doceń 12
 • kaes
  17.04.2019 18:08
  zrobił cos zwyczajnego w nadzwyczajnym czasie
  doceń 0
 • KTOŚKA
  17.04.2019 18:19
  Szczerze podziwiam - odważny Ksiądz, i widać, że nie tylko w tej sytuacji, ale po prostu - w życiu.
  doceń 2
 • Jd
  19.04.2019 00:55
  Niechaj będzie uwielbiony Przenajświętszy Sakrament ,,,
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama