107,6 FM

Klinika cudów. W "Budziku" obudziła się Weronika

Już po raz siódmy w warszawskiej Klinice "Budzik" obchodzono Dzień Pacjenta w Śpiączce.

Dla pacjentów Kliniki "Budzik", działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, 18 kwietnia był dniem niezwykłym. Przyjechali ci, którzy kiedyś w tym miejscu sami walczyli o powrót do świadomości, przyjechały ich rodziny i przyjaciele. Przybyli podziękować, ale przede wszystkim dodać otuchy i wiary w to, że w tej klinice cuda zdarzają się wyjątkowo często.

I nietrudno w to uwierzyć, bo dzień wcześniej ze śpiączki obudził się kolejny pacjent. Weronika w czerwcu ubiegłego roku została potrącona przez autobus. Nastolatka głową rozbiła przednią szybę pojazdu, w wyniku czego doznała rozległego urazu mózgu i zapadła w śpiączkę. Miesiąc później znalazła się w "Budziku" i rozpoczęła intensywną rehabilitację. Teraz zaczęła mówić  i podejmuje pierwsze próby chodzenia.

Klinikę w tym świątecznym, szczególnym dniu odwiedziła piosenkarka Irena Santor, a jej młodsza koleżanka po fachu, Natalia Kukulska, wystąpiła ze specjalnym koncertem.

Do tej pory w warszawskim  "Budziku" wybudziło się śpiączki 51 pacjentów. Fundacja "Akogo?" będzie budowała przy Szpitalu Bródnowskim klinikę wybudzeń dla dorosłych, podobną do tej, która od trzech lat działa w Olsztynie.

Życzenia od "Budzika".
FundacjaAkogo
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama