107,6 FM

Niemcy: Politycy ostrzegają przed rosnącym prześladowaniem chrześcijan

Po zamachach terrorystycznych na Sri Lance niemieccy politycy różnych opcji ostrzegali we wtorek przed coraz częstszym prześladowaniem chrześcijan na świecie. Domagają się też na łamach mediów lepszej ochrony kościołów.

"Terror na Sri Lance wpisuje się w serię zamachów przeciwko chrześcijanom na całym świecie" - zwrócił uwagę w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" pełnomocnik niemieckiego rządu ds. wolności religijnej Markus Gruebel (CDU). "Wyznawcy chrześcijaństwa na całym świecie stanowią cel dla radykalnych muzułmanów" - dodał, wyrażając zadowolenie, że w Niemczech nie ma obecnie takiego zagrożenia. Zastrzegł jednak, że nad Renem należy wychowywać ludzi w duchu tolerancji religijnej.

Były szef frakcji chadeków w Bundestagu Volker Kauder (CDU) oświadczył w wywiadzie dla tabloidu "Bild", że w Azji nacjonalistyczne ruchy hinduistów, buddystów i muzułmanów coraz częściej sięgają po przemoc. "Z niepokojem obserwuję rosnące prześladowanie chrześcijan w tej części świata. Musimy dobitnie domagać się od rządu Sri Lanki, ale nie tylko tam, zapewnienia lepszej ochrony kościołom" - zaapelował.

Wiceprzewodniczący frakcji liberałów (FDP) w niemieckim parlamencie Michael Theurer zauważył, że w wielu regionach świata chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią: w Chinach, Korei Północnej, Pakistanie czy w niektórych miejscach w Nigerii. "Ponad 100 milionów chrześcijan żyje w krajach, gdzie prawo człowieka do wolności religijnej nie jest przestrzegane" - powiedział Theurer "Die Welt".

Wtórował mu poseł partii Zielonych w Parlamencie Europejskim Sven Giegold, który również nie ma wątpliwości, że wolność religijna chrześcijan w wielu częściach świata jest zagrożona. "Europa powinna wyraźnie się o to upominać" - uważa niemiecki polityk.

W niedzielnych zamachach na Sri Lance, w których zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele zginęło co najmniej 311 osób, a około 500 zostało rannych.

« 1 »
 • Ewa
  23.04.2019 12:22
  Wielka mi nowina. O prześladowaniach chrześcijan juz Pan Jezus mówił: "Mnie prześladowali i was prześladować będą" ale odwagi!!! Chrystus zmartwychwstał i żyje!!! A diabeł Kościoła nie przemoże. I polityki do tego nie ma co mieszać tylko być gotowym jak Chrystus oddawać swoje życie.
  doceń 2
 • Hannah
  23.04.2019 19:41
  Mam żydowskie korzenie i jestem katoliczką. Przykro mi, że nasi Księża Biskupi tak szybko reagują na ludowe zwyczaje "traktowania Judasza" uznając je za antysemityzm. A tak długo trzeba było czekać na reakcję wobec homoseksualizmu i pedofilii. Czymże zatem jest pielęgnowany do dziś zwyczaj przez Żydów w synagogach co roku wieszania Hamana Amalekity z Księgi Estery. Chyba jednak przesadzamy z tym antysemityzmem. Wyszydzamy Judasza nie jako Żyda, ale jako zdrajcę naszego Pana, tak samo jak wyszydzamy wszelkiego typu zdrajców-szmalcowników z czasów II wojny światowej.
  doceń 2
 • =kmdr=
  24.04.2019 11:49
  odp. dla =Ewa= 23.04.2019 12:22
  Wyraźnie odczuwalne bohaterstwo Pani =Ewa= jest godne nie tyle podziwu, co raczej uwagi ...
  Pełna zgoda z tym co Pani pisze... szkoda tylko że zbyt dużo nonszalancji a za mało pokory.
  "I polityki do tego nie ma co mieszać tylko być gotowym jak Chrystus oddawać swoje życie."
  Mam inne zdanie; to karkołomne "kombinacje alpejskie" wielkich tego świata - w 90% polityków właśnie - wygenerowało wszelkiego rodzaju organizacje terroru, będące ramieniem zbrojnym - FINANSOWANE przecież przez kogoś, osiągające "przy okazji" (po negocjacjach z mocodawcami) swoje własne cele [ Kuwejt Libia Syria Liban Sudan Jemen ... Afganistan Pakistan ... itd]; w większości skrywające swe działania pod "parasol" swoich wyznań religijnych.
  > "tylko być gotowym jak Chrystus oddawać swoje życie" < - jestem bardzo ciekaw myśli Pani =Ewy= klęczącej na piaskach pustyni w pomarańczowym ubraniu, pochyloną głową z odsłoniętym z włosów karkiem i świadomością, iż za chwilę ...może dwie ...a może później ... jej głowa obcięta profesjonalnym uderzeniem miecza spadnie na piasek ... a oczy i usta wcale nie będą "od razu" nieruchome ... a reszta ciała przez kilka(naście?) minut wykonywać będą chaotyczne, konwulsyjne ruchy ... brutalnie? - owszem - jest jeszcze gorzej, bo opisanie tego słowami jest niemożliwe.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama