107,6 FM

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 w Indiach

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło w środę stan Assam na północnym wschodzie Indii - poinformowała agencja Reuters, powołując się na Amerykański Instytut Geologiczny (USGS). Jak na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach bądź znaczących stratach materialnych.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości ok. 180 km na północny zachód od miasta Dibrugarh, na głębokości ok. 15 km.

Według USGS trzęsienie ziemi nastąpiło w nocy z wtorku na środę o godz. 1:45 czasu miejscowego (22:15 we wtorek czasu polskiego). Wstrząsy były odczuwalne po drugiej stronie granicy z Chinami, na terenach Tybetu.

Stan Assam słynie na świecie z uprawy herbaty. Leży u podnóża Himalajów i jest słabo zaludniony. Region ten położony jest na granicy dwóch płyt tektonicznych - indyjskiej i australijskiej.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama