107,6 FM

Jaka pogoda czeka nas przez najbliższe dni?

Jak informuje IMGW, Europa jest pod wpływem licznych niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie Półwysep Iberyjski, wschodnie krańce kontynentu i południowa część Półwyspu Bałkańskiego znajduje się w zasięgu wyżów. Polska jest pod wpływem niżu znad Niemiec, który przemieszcza się nad zachodnią Polskę. Na krańcach zachodnich kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Z południa i południowego zachodu napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na krańcach zachodnich oraz wschodnich kraju miejscami duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na Podhalu i w strefie nadmorskiej do 26 st., 28 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz w czasie burz porywisty, na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich Śląska i Małopolski do 60 km/h, w rejonach podgórskich Podkarpacia do 65 km/h, z kierunków południowych.

W nocy, w centrum i na północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie i krańcach wschodnich kraju burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 13 st., nieco cieplej na Mazowszu, od 13 do 15 st., a najchłodniej nad morzem i na Podhalu - około 9 st. oraz w kotlinach sudeckich - około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie kraju burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz - do 15 mm na Śląsku i w południowej Lubelszczyźnie oraz do 20 mm w południowej Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od około 11 st. na Podhalu, w kotlinach Sudeckich i na Pomorzu Zachodnim, około 18 st., 22 st. w centrum i na południowym wschodzie, do 25 st., 27 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju z kierunków południowych skręcający na zachodni. W czasie burz w porywach do 60 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowy.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama